W kwietniu 2007 roku Szkoła Polska miała zaszczyt gościć znakomitego polskiego aktora Piotra Adamczyka, który międzynarodową sławę zawdzięcza filmom o Karolu Wojtyle „Karol – człowiek, który został papieżem” i „Karol – papież, który pozostał człowiekiem” w reżyserii Giacomo Battiato. Piotr Adamczyk od ukończenia warszawskiej Szkoły Teatralnej do czasu otrzymania propozycji wcielenia się w postać Karola Wojtyły związany był z Teatrem Współczesnym w Warszawie, w którym zagrał wiele znakomitych ról. Współpracuje również z innymi teatrami. Grał w filmach „Boża podszewka”, „Cwał”, „Sława i chwała”. Łącznie ma na swoim koncie około 60 ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Zagrał główną rolę w filmie Jerzego Antczaka „Chopin – pragnienie miłości”, za którą dostał nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Piotr Adamczyk jest także zdobywcą Wiktora, niezwykle prestiżowej nagrody przyznawanej dla najbardziej popularnych osobowości telewizyjnych.

 Więcej informacji o Piotrze Adamczyku na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Adamczyk

Więcej informacji na temat filmu na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol._Papież,_który_pozostał_człowiekiem

Zwiastun filmu: Karol. Papież, który pozostał człowiekiem – zwiastun