Klasa 2 wraz z nauczycielką Panią Moniką Tyrakowską- Brózdą miała wspaniałą lekcję o polskiej jesieni.

Lekcja zaczęła się od omawiania plakatu o jesieni i oglądaniu z zainteresowaniem atlasu grzybów. Uczniowie dostali także dynię, którą sobie przekazywali i głośno mówili o jej kształcie, fakturze, wielkości, kolorach. Następnie Uczniowie na głos czytali opowiadanie o jesiennej wycieczce i robili ćwiczenia tematyczne. Nauczycielka przeczytała Dzieciom wiersze, krótkie opowiadanie o jesieni i książkę pt.: „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”. Maskotki- pluszaki wykorzystane do inscenizacji wywołały uśmiech na każdej buzi. Uczniowie samodzielnie wykonali kartę pracy dotyczącą darów jesieni (rzeczowniki, przymiotniki). Nauczycielka pokazała Dzieciom zasuszone z Polski liście drzew i ich owoce. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni jak wyglądają jarzębina i kasztany! Na koniec Uczniowie kalkowali liście, co sprawiło wielką frajdę, a jednocześnie kształtowało sprawność manualną i koncentrację. Radość Dzieci była ogromna i wspólnie podjęto decyzję o przygotowaniu kosza z jesiennymi darami na następnej lekcji.