p. Marzena Sochur – Tegoroczny ,,Polonijny Rodzic na 6″

Tegorocznym ,,Polonijnym Rodzicem na 6″, Polskiej Macierzy Szkolnej w Los Angeles została p. Marzena Sochur, która od wielu lat związana jest ze szkołą.
Pani Marzena niezaprzeczalnie jest ,,Rodzicem na 6” poprzez swoje zaangażowanie i wielkie serce okazane szkole i sprawom polonijnym w Los Angeles.
Podczas zakończenia roku szkolnego 10 czerwca, 2023 r. p. Elżbieta Rudzińska, Prezes Forum w asyście Darka Przebiędy, Prezesa Rady Rodziców wręczyli p. Marzenie plakietkę i dyplom zasłużonego ,,Polonijnego Rodzica na 6.”
Pozostali rodzice, goście i uczniowie (zgromadzeni w sali) nagrodzili i podziękowali p. Marzenie wielkimi brawami i osobistymi gratulacjami.

Spotkanie z piosenkarką Sarą James

„Radość przeżywa się Tylko wtedy, Gdy sprawia się ją innym”  ~ Karl Barth

W dniu 18 marca, 2023 r. w naszej Szkole odbyło się spotkanie z piosenkarką Sarą James. Inicjatorką spotkania była nauczycielka Sylwia Knute.

PODZIĘKOWANIE

dla

Sary James

Pragniemy wyrazić naszą ogromną radość i podziękowanie za możliwość osobistego  poznania, niezwykle ciepłą i serdeczną rozmowę oraz okazję posłuchania pięknego śpiewu tak znanej i lubianej na świecie przyszłej GWIAZDY ESTRADY, ktόra przyćmi  wszystkie już istniejące. Uważamy to za wielkie wyrόżnienie, że znalazłaś czas, aby spotkać się z nami. Dzisiejsze spotkanie było wielką niespodzianką dla nas wszystkich i za to z całego serca dziękujemy! Pozostanie ono na zawsze w naszych sercach i w pamięci. Jesteśmy pełni podziwu dla Twojego  talentu, powołania i profesjonalizmu w tym, co robisz, a jednocześnie kochasz to i czerpiesz przyjemność. Z pewnością będzie to wielka inspiracja dla naszej młodzieży. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i z głębi serca życzymy wszystkiego najlepszego dla tak utalentowanej piosenkarki, mistrzyni urzekającego głosu.

Składamy życzenia niekończących się sukcesόw, wielkich możliwości, powodzenia, zdrowia  osobistego szczęścia i ,,morza” wielbicieli.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne

Polskiej Macierzy Szkolnej w Los Angeles

Elżbieta Michałkiewicz – Moje refleksje na temat prowadzenia lekcji online.

W Szkolnictwie Polonijnym pracuję bardzo długo, bo od roku 1989. Uczę języka polskiego w Polskiej Szkole w Los Angeles (Polska Macierz Szkolna). Przeważnie uczyłam w klasie IV, ale również w klasach V i VI.  Trzydzieści lat pracy, to długi czas i myślę, że śmiało mogę o sobie powiedzieć, że jestem doświadczoną nauczycielką w tej bardzo specyficznej szkole jaką jest sobotnia szkoła polonijna…